Sosyalist Enternasyonal Arap Baharı Özel Komitesi İstanbul’da Toplanacak

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Sosyalist Enternasyonal’in Arap Dünyası Özel Komitesi toplantısına katılacak.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 23-24 Mart’ta İstanbul’da yapılacak Sosyalist Enternasyonal’in Arap Dünyası Özel Komitesi toplantısına katılacak.

Kılıçdaroğlu bugün saat 21.00’de, toplantıya katılmak üzere Ankara’dan İstanbul’a hareket edecek. Sosyalist Enternasyonal’in Arap Dünyası Özel Komitesi Toplantısı, yarın saat 10.00’da İstanbul Hilton otelde başlayacak ve iki gün sürecek.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu’nun verdiği bilgiye göre, Sosyalist Enternasyonal’e üye olan partilerin liderlerini, temsilcilerini ve bölgedeki demokratik ve ilerici hareketlerin üyelerini bir araya getirecek olan toplantının ana konusu “Bölgedeki dönüm noktasında: Değişim dönemini başarılı kılmak için ilerici hareketleri güçlendirmek” olacak. Kılıçdaroğlu ile birlikte Sosyalist Enternasyonal Genel Başkanı George Papandreu ve Genel Sekreter Luis Ayala’nın da katılacağı toplantının gündeminde yer alan dört ana konu başlığı şöyle:

“Suriye’deki siyasi ve insani krizlere cevap vermek: Şiddete son vermek ve demokratik geçişi güvence altına almak.
Değişim ivmesini korumak: sağlıklı ve etkili yeni demokrasilerin gelişmesini sağlamak.
Arap dünyasındaki değişimlerin farklı aşamalarının başarısını temin etmek için sosyal demokrat planı tanımlamak.

Bölgedeki sosyal demokrat güçler arasındaki işbirliğini artırmak, ortak amaçlarımızı geliştirmek için birlikte çalışmak.”

Toplantı CHP’nin ev sahipliğinde, yarın ve 24 Mart’ta İstanbul Hilton Otel’de gerçekleştirilecek. Loğoğlu, CHP’nin dünyadaki sosyal demokrat ve sosyalist partilerin çatı örgütü olan ve kökleri ilk uluslararası işçi örgütlerine dayanan Sosyalist Enternasyonal’in toplantısına ev sahipliği yaparak uluslararası platformlarda giderek artan etkinliğini pekiştireceğini ve dünya halklarına Arap Baharı’na bakışını anlatacağını ifade etti. Loğoğlu, CHP’nin bu toplantı ile, Arap halklarının beklenti ve umutlarının gerçekleşmesi için onların yanında olacağını belirterek, her türlü katkıyı yapmaya devam edeceğini de açıklayacağını belirtti.

ANKA

[cm_simple_form id=2]
Bu yazı Uncategorized kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın