CHP Avrupa Birliği Temsilcisi Kader Sevinç makamı 23 Nisan’da Brüksel’de 10 yaşındaki Aytunç’a devretti

Her yıl Brüksel’de CHP AB Temsilciliği makamını 23 Nisan’da bir çocuğa devretme geleneğini sürdüren CHP Avrupa Birliği Temsilcisi Kader Sevinç bu yıl da 10 yaşındaki Aytunç Sakarya’ya çocuk temsilci olarak görevi verdi.

CHP AB Temsilcisi kader Sevinç 23 geleneğini AB’nin Başkenti Brüksel’de yerine getirdi. Kader Sevinç 23 Nisan dolayısı ile CHP Brüksel temsilciğinde hazırlanan bir kısa program çerçevesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın ruhuna uygun Atatürk’ün bize mirası olan bu ruhu daha güçlü sahiplenme adına bir etkinlik hazırladıklarını ifade etti.

Kader Sevinç etkinlik hakkında şu açıklamada bulundu;

‘’Biz 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı geleneğini bir kez daha Brüksel’de CHP Avrupa Birliği Temsilciliği’nde yerine getirdik.

CHP AB Temsilciliği’nde koltuğu bugün sevgili Aytunç’a devrettim, Çocuk CHP AB Temsilcisi oldu. Küçük bey koltuğa çok yakıştı.

Dikkatle önündeki Underwood daklitoyu inceledi ve kendisine sunduğum AB brifingini dinledi. Gözlerindeki ışık ve zekasıyla hepimizi kendisine hayran bıraktı.

Aytunç bugün 10 yaşında, gelecek onların eseri olacak. İnşallah AB’ye üye Türkiye’de onlar yaşayacak ve ileriye taşıyacaklar.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu ve aydınlık günlerin miladı olsun!

Bunun için tek ihtiyacımız olan yüreğimizdeki kararlılıkla sürekli ilerlemek için çalışmaktır. Bugün yaşanan zorluklardan yılgınlığa ve atalete düşenler, geleceğe inancını kaybedenler onu inşaa edenler olamayacaktır. Bugün Atatürk’ün bize mirası olan bu ruhu daha güçlü sahiplenme günüdür. “Sizler, hepiniz geleceğin bir gülü ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizlersiniz.” Biz tüm dünya çocuklarına bir bayram armağan edecek kadar duyarlı ve ilerici bir geleneğin temsilcisiyiz. Bununla gururluyuz. Çocuklarına gereken değeri vermeyen toplumlar tükenmeye mahkumdurlar. AB’ye üye olan Türkiye çocuk hakları standardını Avrupa ortalamasının çok üzerine çıkarmış olacaktır.

Demokrasi ve ulusal egemenliğimizi de bu şiarla korumaya, kollamaya ve ileriye taşımaya kararlılıkla devam edeceğiz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve meclisi bize armağan eden cumhuriyet kadrolarına minnet ve şükranla sunuyoruz.’’

gundem.be

Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s