Ünal Çeviköz yazdı | Kati Piri ciddiye alınmazsa ne olur?

Geçen hafta Türkiye’nin dış politikasında üç temel mesele olduğundan, bunların Ortadoğu’da sürekli hata yapılması, Avrupa Birliği ile üyelik müzakerelerinde inandırıcılığın ortadan kalkması ve Avrupa-Atlantik güvenlik yapılanmalarında müttefiklerin güveninin kaybedilmesi olarak özetlenebileceğinden söz etmiştim.

Ortadoğu’da hatalar sürüyor. Kaşıkçı cinayeti ile ilgili olarak gerçek tam anlamıyla ortaya çıktığı halde hala meselenin esası üzerinde durulmuyor ve sorumluluktan kaçma çabalarına hız veriliyor. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı yaptığı açıklamada Cemal Kaşıkçı’ nın “Başkonsolosluk binasına girer girmez boğularak öldürüldüğünü ve cesedinin parçalanarak yok edildiğini” belirtti. Bu ifadeler Türkçe olarak yeterince açık bir şekilde cinayete son noktayı koymuştur.

“Yok edilmek” ortadan kaldırılmak demektir. Bunu anlamazlıktan gelerek hala “ceset nerede?” sorusunda ısrar etmek abesle iştigaldir. Bir cesedin nasıl yok edilebileceği konusunda da düşünmeyi bilen her insan bir sonuca varabilir. Şimdi mesele, Suudi Arabistan’da tutuklu bulunan on beş kişiden bu “yok etme eylemi” hakkında bilgi almak olmalıdır.

Kaynak: Ünal Çeviköz yazdı: Kati Piri ciddiye alınmazsa ne olur?

Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s