Kader Sevinç Euronews’e konuştu: Türkiye’nin önünde tertemiz bir sayfa açılacak

CHP AB Temsilcisi Kader Sevinç, Türkiye’de 24 Haziran’da yapılacak seçimler ile ilgili Euronews’ün sorularını cevapladı. Sevinç, “Ülkemizin refahı için AB reformlarını savunuyoruz” dedi.

“Yepyeni, temiz bir sayfa açılacak Türkiye’nin önünde”

“İlk kez Türkiye’de endüstri 4.0 diyen bir cumhurbaşkanı adayıyla karşı karşıyayız. Her yıl 10 bin tane gencimizi yurtdışına eğitime göndereceğiz ve onlarla beraber ülkeyi kalkındıracağız diyen bir cumhurbaşkanı ile karşı karşıyayız. Türkiye’yi bir israf ekonomisinden bir üretim ekonomisine doğru evrilteceğiz diyen bir cumhurbaşkanı ile karşı karşıyayız. Avrupa’ya Nazi demek yerine yönümüz Avrupa Birliği’dir ve biz gereken reformları kendi yurtdaşlarımızın refahı için her şeyden önce yapacağız diyen bir cumhurbaşkanı ile karşı karşıyayız. Cumhuriyet Halk Partisi bu perspektifi öteden beri hep toplumun önüne koyuyordu. Bugün işte tam zamanı, bugün artık millet Sayın Erdoğan’a sorduğu sorunun cevabını verdi, artık ‘Tamam’ dedi. Artık sıkıldık dedi ve şimdi umuyoruz ki yepyeni temiz bir sayfa açılacak Türkiye’nin önünde.”

***Izle***

***Izle***

“ABD’de CHP’nin oy oranı yüzde 85’lere ulaşıyor”

“Amerika Birleşik Devletleri’ne dönüp baktığımız zaman, ABD’nin Türkiye’den aldığı göç çok daha farklı bir göç. Daha çok yüksek eğitimli, mühendislerin, üniversite mezunu veya lisans üstü düzeyinde insanların göç ettiğini görüyoruz veya girişimcilerin. Orada CHP’nin oy oranı yüzde 85’lere varıyor. İlginç bir diğer faktör ise dikkatimizi çeken demokrasinin olmadığı ülkelerde bir şekilde göç etmiş ve orada çalışan, yaşayan insanların verdiği oya baktığınızda, örneğin Suudi Arabistan Riyad’ta ya da Katar’da durum nedir diye baktığımızda orada da CHP’ye oyun çok yüksek olduğunu görüyoruz. İnsanlar nerede demokrasiye sarılıyorlarsa, nerede demokrasinin eksikliğinin hayatlarına büyük bir külfet getirdiğini görülüyorsa orada da CHP’nin vizyonuna sahip çıkıyorlar.”

“Yurtdışındaki Türklere farklı bir bakış açısı getireceğiz”

“Bundan sonra inşallah Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarda olduğu, Allah’in izniyle ve milletin de taktiriyle bir dönemde sadece bir muhalefet partisi olarak değil, biz iktidar olarak yurtdışındaki Türklere getireceğimiz hizmetler, zaten programımızda da var olan vaadler ile çok daha farklı bir bakış açısı getireceğiz. Onlara eşit birer yurtdaş olarak muamele eden bir iktidar göreceksiniz karşınızda.”

“Yönümüz Avrupa Birliği’dir”

“Sadece Avrupa Birliği bu reformları istiyor diye değil, biz ülkemizin geleceği için, ülkemizin refahı için bu reformları zaten doğru bir yol haritası gördüğümüz için bunu savunuyoruz. CHP’nin de, Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Muharrem İnce’nin de birincil öncelikli konularından biri tüm mitinglerinde Anadolu’yu adım adım dolaşıyor ve ne diyor “Yönümüz Avrupa Birliği’dir” “Yöntemimiz demokrasidir” diyor. Dolayısı ile biz bu anlayıştan gelen bir siyasi partiyiz.”

CHP AB Temsilciliği

Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı ve , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s