İnce Bild’e konuştu: Erdoğan Türkiye’yi yıkıma uğratmış biri

Muharrem İnce Cumhurbaşkanına karşı aday oldu. İnce, ülkedeki durum, ekonomik kriz ve seçimlerdeki şansı konusunda Bild’e konuştu.

Geçtiğimiz hafta bir canlı yayında ülke medyasına yönelik eleştirileriniz oldu. Sizce medya, seçime giden bu süreçte kampanyanıza karşı ne kadar adil bir tutum sergiliyor?

Muharrem İnce: Özel medya kuruluşlarının nasıl yandaş haline geldiğinin hikâyesi başka. Onların benim, diğer adayların mitinglerine, etkinliklerine kayıtsız kalması iktidarın beslemesi olmalarından, iktidarla bünyelerini birleştirmelerinden kaynaklanıyor. Oysa yasalarımız gereği bu kuruluşlar, özel olmakla birlikte kamu hizmeti yapmaktadırlar. Kamu hizmeti yapmış olmaktan dolayı kendilerine tanınan yasal hakları kullanmaktalar ama yaptıklarıyla, kamu hizmetinin gereği olarak halkın tarafsız ve doğru bilgi alma hakkının gereğini yerine getirmiyorlar. Özel medya kuruluşlarının durumunu bir ölçüde anlayabilirim. Ama TRT’yi anlamak mümkün değil. TRT’nin yaptığı açıkça suçtur. Kendisi kamu kuruluşudur, kamunun her kesimine eşit biçimde yer vermek zorundadır. Tarafsız ve doğru bilgi vermek, halkı aydınlatmak devlet kuruluşu olarak TRT’nin kuruluş gerekçesidir.

Röportajın tamamı için

CHP AB Temsilciliği

Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s