Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu 3 Yıl Aradan Sonra Brüksel’de toplandı (Video içerir)

77. Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu (KPK) Toplantısı, 26 Nisan 2018 tarihinde, Eşbaşkanlar Milletvekili İsmail Emrah Karayel ve Milletvekili Manolis Kefalogiannis başkanlığında Brüksel’de yapıldı.

CHP kanadından milletvekilleri Nefi Kara, Sibel Özdemir, Özkan Yalım, Selina Doğan ve Prof Dr Nurettin Demir’in katıldığı toplantılar öncesi heyet CHP Avrupa Birliği Temsilciliği’ne bir ziyarette bulundu. CHP AB Temsilcisi ve PES Yönetim Kurulu Üyesi Kader Sevinç ile AB ilişkileri üzerine istişarede bulunuldu.

İlk oturumda, AB Nezdinde Türkiye Daimi Temsilcisi Büyükelçi Faruk Kaymakcı, AB Dönem Başkanlığı adına Bulgaristan Dışişleri Bakan Yardımcısı Emilia Kraleva, Avrupa Komisyonu Komşuluk ve Genişleme Müzakereleri Genel Müdür Yardımcısı Maciej Popowski ve AB Dış İlişkiler Servisi adına Javier Nino Perez “Türkiye-AB İlişkileri ve Katılım Müzakerelerinde Mevcut Durum” hakkında görüşlerini KPK üyeleriyle paylaştı.

Toplantının ikinci ve üçüncü oturumlarında ise “Türkiye-AB Ekonomik İşbirliği” ve “Güvenlik Sınamaları” konuları görüşüldü.

Toplantılar sonrası paylaştığı tweette CHP Istanbul Milletvekili Sibel Özdemir şöyle dedi:

“Brüksel’de CHP Heyeti olarak katıldığımız 77. KPK Toplantısı sonrası öncelikli hedefimiz: 24 Haziran’da demokrasinin kazandığı bir Türkiye’nin, AB’ye tam üye olma yolunda gerilemeye son vererek artık hızla ilerleme kaydetmektir.”

CHP Heyeti temas ve konuşmalarından oluşan canlı yayın videoları:

Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s