Kader Sevinç Brüksel’de Medya Birliği Üyelerini Ağırladı

CHP Avrupa Birliği Temsilciliği ve Avrupa Sosyalistler ve Demokratlar Partisi PES Yönetim Kurulu Üyesi Kader Sevinç, Belçika Türkçe Medya Birliği/BTMB üyeleri onuruna, temsilcilik merkezinde bir resepsiyon verdi.

HÜSEYİN DÖNMEZ: ‘’GÖREVİMİZ İNSANLARI HABERDAR ETMEKTİR’’

Buluşma önce BTMB üyelerinin kendilerini tanıtması ile başladı. Ardından kısa bir giriş konuşması yapan Başkan Dönmez; ‘’Şimdiye kadar gerek Belçikalı gerekse, Türk kökenli siyasilere bir dizi ziyaretler yaparak çalışmalarını aktardık. Bu anlamda da sizlerin de davetine katılarak çalışmalarımızı sizlerle de paylaşma imkanı bulduk.

Çalışmalarınızı yakından takip ediyoruz. Ülkemiz ve halkımız adına yapmış olduğunuz çalışmalarınızda başarılar diliyoruz. Bu tür ziyaretlerimizi siyasiler, parlamentolar ve STK’larlarımızla sürdürmeye devam edeceğiz. Tüm kesimleri temsil edenlerle buluşup, çalışmalarını halkımızla paylaşmak bizlerin asli vazifelerindendir.

Bizler kurumsal olarak toplumsal hassasiyetleri ve yayın ilkelerimiz göz önünde tutarak, bu hassasiyetleri dikkate alan tüm halk kesimlerini dinlemeye ve yansıtmaya çalışıyoruz. Amacımız halkımızın tüm kesimlerin çalışma ve haberlerinden, haberdar olmasını sağlamaktır. Bu anlamda sizleri de ziyaret ettik. İlginiz için çok teşekkürler. Belçika’da ülkemizi temsil eden tüm kurum ve kuruluşlarımıza yönelik bu tür davet ve ziyaretler oldukça katılmaya çalışıyoruz.

Bu bağlamda bizlere göstermiş olduğunuz yakın ilgi ve alakadan dolayı tüm yönetim kurulu üyelerimiz adına sizlere teşekkür ediyoruz” dedi.

KADER SEVİNÇ: ‘’SİZLERİ YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ’’

Kader Sevinç bu anlamlı ziyaretin kendisini ziyadesiyle memnun ettiğini ifade ederek başladığı açılış konuşmasında bu anlamlı ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek; ‘’BTMB üyelerinin gerek basılı gerekse sanal ortamdaki yayınlarını büyük bir zevkle takip ediyorum. Sizler toplumumuz adına çok değerli hizmetler vermektesiniz. Bu vesileyle de sizleri ağırlamak ve bir nebze de olsa çalışmalarınızdan dolayı sizlere teşekkür etme adına da bu program beni son derece mutlu etti.

Bildiğiniz gibi Cumhuriyet Halk partisi çok köklü bir parti olup, aynı zamanda Cumhuriyetimizin kurucu partisidir. Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının kurduğu bu parti, nerdeyse bir asıra yakın halen ayakta ve hizmete devam etmektedir. CHP Avrupa’da bulunan bir çok partiden hem eski, hem de köklü ve büyük bir partidir. Hepinizin bildiği gibi ben de bu köklü partinin hem Avrupa birliği Temsilcisi hem de CHP partimizin de üye olduğu ‘Sosyalist Enternasyonel ve Avrupa Sosyalist (PES)’inde yönetim kurulu üyesiyim.

Benim buradaki görevim partimizin Avrupa siyaseti ve stratejileriyle ilgili çalışmaları anlatmak ve takip etmektir. Bu vesileyle Avrupalı yetkililerle ve kurum ve kuruluşlarla zaman zaman bir araya gelerek, hem şahsi hem de delegasyonlarımızla, Türkiye-AB ilişkileri, ülkemiz sorunları ve çözümleri ile ilgili görüşmelerde bulunmaktayız. Partimizin AB ile ilgili görüşlerini anlatmaktayız. Türkiye’nin AB’de yer alabilmesi ile ilgili de görüşlerimizi her fırsatta muhataplarımıza iletmekteyiz.

CHP köklü ve Cumhuriyetimizin kurucu partisidir. Kesinlikle iktidarda olması gereken bir partidir. Biz alanımızda bunu muhataplarımıza anlatmaktayız. CHP ilerici ve demokratik açılım ve düşünceleriyle Demokrasimizin olmazsa olmazlarındandır.

Partimiz tüm birimleriyle gerek güzel ülkemiz anavatanımız Türkiye’de gerekse yurt dışında yaşayan milyonlarca insanımız adına demokrasi gönüllüsü olarak çalışmakta. Partimiz kendi içindeki tüzüklerden kaynaklanan sorunları yeni düzenlemeleriyle aşarak, artık iktidar odaklı toplumsal çalışmalarına başlamış durumda. Ben çok ümitliyim halkımızın desteğiyle 2019 ülkemiz ve halklarımız adına yeni bir sayfanın açılmasıyla daha da iyi olacak. Türk halkı Laik Türkiye Cumhuriyeti için adeta seferber olarak, geleceğine sahip çıkacaktır.

CHP hem ülkemizde hem de yurtdışındaki birlikleri kanalıyla tüm baskı ve çeşitli entrikalara karşı uyanık olup, demokrasinin namusu olan sandıklarımıza sahip çıkmalıyız.

Çoğulcu demokrasiden yanayız. Türkiye Büyük Millet Meclisinin eski statüsüne kavuşturulmasını istiyoruz. Bize göre Milli iradenin asıl kalbi TBMM’dir. Bu bağlamda tüm çabalarımız güzel vatanımızın tüm kurullarıyla, halkın tamamını kucaklayacak, laik ve demokratik bir yönetim için olacaktır. Buda ancak Türkiye halkının tamamını kucaklayan bir iktidarla mümkün olacaktır” dedi.

Bu buluşmaya katılan medya temsilcileri CHP AB Temsilcisi Kader Sevinç’in konuşmasının ardından karşılıklı interaktif soru ve sohbet faslı yapıldı. Kader Sevinç kendisine yöneltilen tüm soruları samimi ve şeffat ifadelerle cevaplamaya çalıştı.

Buluşma verilen ikram ve hoş sohbetlerin ardında son buldu.

http://www.gundem.be/tr/belcika/kader-sevinc-medya-birligi-uyelerini-agirladi

Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s